Embrace the Convenience

I used to avoid buying grill ready meat. To save up to $4/lb I will cut, marinate and skewer myself thank you very much.  

And then, I'd fail to plan and we'd eat out and spend $50.  Now I happily pay $6.99 a pound!  

Especially last week where for 9am I would drop Alex off to teach bible school and David to attend and then 15 min away Tom at Safety Town and then run or take care of errands until 11 when I would pick Tom up and kill 45 min until it was time to go back to the church and then have everyone at the lake at 3 for an hour and a half of swimming lessons. And get home hungry after five.  

Comments

Popular posts from this blog

Cohen Crash